Wybór dywanu dla dziecka

Jaki dywan dla dziecka?

Dywan dla dzieci - Pinokio

Jaki dywan dla dziecka będzie odpowiedni?

Jest rzeczą ciekawą, iż w internecie trudno znaleźć jakiekolwiek publikacje omawiające dywany dla dzieci. Mamy sporą ilość ofert, ale rzadko zdarza się, by ktoś napisał coś więcej o tym, jak dokonywać wyboru pośród tak wielu możliwości. Czyżby wybór ten był tak prosty lub nieistotny i należy się kierować jedynie preferencjami etatystycznymi? Chyba jednak nie. Jest bowiem kilka spraw, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Materiał Dywanu

Na pierwszym miejscu znajduje się materiał, z jakiego wykonano dywan. Jest to ważne nie tylko ze względu na trwałość, czy możliwości czyszczenia. W dobie, gdy tak wiele dzieci ma problemy z alergiami, trzeba i to brać pod uwagę. Z tego powodu dywany wełniane, choć naturalne, mogą właśnie stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Szczególnie, gdy chodzi o maluchy, które sporo czasu spędzają na podłodze. Mniej będzie to niebezpieczne w przypadku nastolatków. Jeśli bowiem nie wykazują skłonności do uczuleń to wełna będzie dobrym wyborem. Taki dywan jest miękki i trwały.

Jednak, gdy dokonuje się zakupu dla małego dziecka lepiej postawić na dywany akrylowe lub poliestrowe. Te ostatnie mają jeszcze i tę zaletę, że są dość odporne na zabrudzenia, tak więc mogą stanowić doskonale „pole zabaw” dla malucha. Pozostają jeszcze do wyboru dywany bawełniane, lecz są dość nietrwałe i szybko ulegają zmechaceniu. Ich główną zaletą jest niska cena. Czytaj dalej… »


Witajcie !!
Witamy Was w krainie bajecznie kolorowych dywanów dla dzieci !!
Najnowsze dywany
Szukaj na stronie