miejsce zakupu dywanu
Gdzie kupić dobry i sprawdzony dywan?

Lepiej jest kupić dywany dla dzieci w sklepie internetowym, czy też może jednak w sklepie tradycyjnym? Dla nas odpowiedź na to pytanie jest rzecz jasna oczywista – zdecydowanie lepiej jest kupić taki dywan przez internet. A dlaczego? Jakie argumenty za tym przemawiają? Jest ich co najmniej kilka:

Większy wybór. Możemy swobodnie przeglądać przeróżne modele dywanów, nie męcząc się przy tym. Przykładowo w przeciągu pół godziny spokojnie przejrzymy przez internet z kilkanaście modeli dywanów, nikt nas nie będzie poganiał, oceniał, krzywo patrzył. W tradycyjnym sklepie po takim czasie będziemy zmęczeni, wybierając, przebierając, czy też marudząc. Będziemy czuć się jak intruz, a co gorsza przez niektórych sprzedawców będziemy tak odbierani. W zakupach internetowych nie ma pośpiechu 😉

Indywidualizacja zamówienia. Obecnie dzięki edytorom online możemy praktycznie zaprojektować dowolny dywan tylko dla siebie ! Jeśli ktoś nie posiada zdolności plastycznych to do wyboru jest wiele szablonów wzorów, kolorów, czy też kształtów, które możemy poddawać swobodnej kompozycji. Nie trzeba iść na kompromis, tylko zdecydować się na dokładnie taki dywan, jaki się poszukiwało.

Wygoda. Podczas zakupów przez internet spokojnie może towarzyszyć nam dziecko, które jeśli będziemy tego chcieli ostatecznie dokona wyboru preferowanego dywanu. Oszczędzamy czas, nie ma potrzeby odwiedzać z dzieckiem kilku sklepów, aby znaleźć dywan, który będzie mu odpowiadać. A jeśli ostatecznie zakupiony dywan okaże się nieodpowiedni to spokojnie możemy go zwrócić, natomiast w tradycyjnym sklepie po prostu bardziej nam „będzie głupio” go oddawać. Inna sprawa, iż tradycyjne sklepy bardzo często mają swoją nonsensowną politykę wewnętrzną polegającą na nieprzyjmowaniu zwrotów, albo utrudnianiu takiej możliwości.

Jednakże jako kontrargument ktoś mógłby powiedzieć: zaraza, zaraz, przecież przez internet nie dotkniemy dywanu, nie poczujemy jego struktury, zdjęcia nie oddają do końca prawdziwego wyglądu dywanu ! Z jednej strony to prawda, ale z drugiej…. mogę jedynie na taki zarzuć odpowiedzieć pytaniem: A czy stosowane oświetlenie w sklepie nie powoduje zniekształcenia kolorów? Na pewno nieraz kupiliście coś, co w sklepie przy sztucznym świetle wyglądało doskonale, a już w domu, w naturalnym oświetleniu prezentowało się fatalnie? No więc właśnie, nawet na żywo nasz zmysł widzenia specjaliści od pseudomarketingu potrafią oszukać. Natomiast w dobrym sklepie internetowym prezentowane zdjęcia są rzetelnie, nie retuszowane w programie do obróbki graficznej. Inna sprawa, iż dzisiejsza technologia (m.in. szybki internet) pozwala na zamieszczanie w sklepach zdjęć w bardzo wysokich rozdzielczościach, czasami nawet w skali 1:1, dzięki temu można praktycznie centymetr po centymetrze zobaczyć kupowany produkt.

Innych powodów wyższości dokonywania zakupu dywanów dla dzieci w sklepie internetowym zamiast tradycyjnym można by z pewnością wypisać znacznie więcej. Jednakże powyższe 3 powody uważamy za najważniejsze.

Na koniec tych wszystkich rozważań polecam zobaczyć starą dobrą bajkę z morałem: Sąsiedzi produkcji Czechosłowackiej pod tytułem: Koberec – czyli właśnie dywan 🙂

Dla starszych widzów to wspomnienie dzieciństwa…. dzisiaj już nie ma takich bajek dla dzieci….